Ir. PIETER JOHANNES VAN ZWIETEN 15 juni 187723 september 1957 Geheel overwacht overleed op maandag 23 september 1957 ir. Pieter Johannes van Zwieten, oud-directeur van de N.V. Haarlemsche Machinefabriek v/h Gebr. Figee te Haarlem. Geboren te Delft op 15 juni 1877, heeft hij reeds gedurende zijn studie voor werktuigkundig ingenieur als volontair bij Figee gewerkt. Zijn uitzonderlijke capaciteiten vielen toen reeds op en nadat hij zijn diploma behaald had, prees de N.V. Figee zich gelukkig hem op 1 september 1900 als jong inge nieur in dienst te kunnen nemen. Sedertdien heeft hij onaf gebroken zijn beste krachten aan dit bedrijf gegeven tot op 29 maart 1941 door het ingrijpen der Duitse bezetting zijn carrière bij Figee abrupt beëindigd werd. Zijn loopbaan be schrijven is dus niet mogelijk zonder een gedeelte van de geschiedenis van Figee te memoreren. Veel heeft hij in die ruim 40 jaren voor Figee gedaan, want naast zijn constructieve aanleg bleek hij ook bijzondere capaciteiten te hebben, speciaal op bedrijfstechnisch gebied. Zijn uitzonderlijk goed geheugen kwam hem hierbij uitstekend te stade en ook na zijn gedwongen vertrek heeft het personeel nog herhaaldelijk, tot vlak voor zijn dood, een beroep op zijn geheugen kunnen en mogen doen. Vragen, hoe een bepaald technisch probleem vroeger was opgelost, bij welke gelegen heid iets overeenkomstigs vroeger was voorgekomen of wat de achtergrond van een bepaalde personeelskwestie was ge weest, werden steeds prompt door hem beantwoord, veelal zelfs gedurende het telefoongesprek, waarin de vraag gesteld werd. Gedurende de tijd, dat Ir. van Zwieten aan Figee ver bonden is geweest, heeft er een belangrijke evolutie plaats ge vonden van het hoofdprodukt hijs- en transportwerktuigen, dat vervaardigd werd in de fabriek, waar hij werkzaam was.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 71