GERARDJOHANKERKHOFF 7 januari 187213 oktober 1957 Kerkhoff werd 7 januari 1872 geboren te Utrecht. Na aldaar de Hogere Burgerschool ten einde gelopen te hebben, besloot hij zich tot het tekenonderwijs te bekwamen. Hij volgde de studiecursus aan het Instituut voor Teken onderwijzers te Amsterdam en vervolgens aan de Academie te Rotterdam. Na als tekenleraar enkele jaren verbonden te zijn geweest aan de Hendrick de Keyserschool te Amsterdam, vestigde hij zich als tekenleraar te Edam. In 1901 volgde zijn benoeming als leraar in het tekenen aan de Kunstnijverheidschool te Haarlem, later gevolgd door zijn benoeming als zodanig aan de Burgeravondschool eveneens te Haarlem. Door reorganisatie der Kunstnijverheidschool, kwam in 1920 een einde aan zijn werkzaamheden aldaar. Velen zijner leerlingen behouden een goede herinnering aan zijn lessen, die zich kenmerkten door nauwgezetheid en fijnzinnigheid. Sindsdien was hij bezig met tekenen en aquarelleren en was het een aangename omstandigheid voor hem toen de Ver- eeniging 'Haerlem' hem uitnodigde tot het houden van een expositie in de Hoofdwacht. Met een collectie aquarellen en tekeningen, voornamelijk van Haarlemse stadsgezichten, kwam hij hier uit. Er bestond veel belangstelling bij collega's en stadgenoten, zodat ook enige tekeningen aangekocht wer den voor de Stedelijke Atlas. Hij is een ijverig lid geweest van het Genootschap 'Kunst Zij Ons Doel', en nam vele jaren het secretariaat waar. Geregeld nam hij deel aan de tekenavonden en zond hij in op de tentoonstellingen van het Genootschap. In deze omgeving behoudt men een aangename herinnering aan de oude Kameraad. H. F. Boot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 78