attractief door de projectie van een mooie collectie licht beelden. De heer G. van Eck, secretaris der gemeente Bloemendaal, hield in huize Bloemenheuvel op 6 mei een lezing met licht beelden, als inleiding tot bezichtiging van een tentoonstel ling van prenten en aquarellen van Elswout, die daar ge houden werd. Met grote kennis van zaken vertelde spreker vele treffende bijzonderheden van deze ons allen zo na aan het hart liggende buitenplaats. Het bezichtigen daarna van de met zorg bijeen gebrachte collectie platen werd daardoor des te interessanter. 16 mei om half zeven verzamelden zich vele enthousiaste dauwtrappers bij Zomerzorg om onder leiding van de heer G. van Eck, die zich nu als een grote natuurkenner ont popte, een kleine maar geslaagde Luilakwandeling op Caprera te maken. Een uniek stukje terrein dat met zijn oude vinke- baan en een prachtige flora, waarover de heer Van Eck ons veel wetenswaardigs vertelde, zich bijzonder goed voor ons doel leende. Op 27 mei was onze algemene ledenvergadering ditmaal in de Renaissancezaal van het Frans Hals museum bijeen geroepen. In tegenstelling tot vorige jaren waren naast het huishoudelijk gedeelte twee punten op de agenda die aller belangstelling trokken. De voorzitter kon in zijn openingswoord ruim 75 leden en vele introducees welkom heten. Na de notulen der vorige vergadering en de jaarverslagen van secretaris en penning meester met décharge van deze laatste onder dankzegging voor zijn gevoerde beleid, volgde de benoeming van twee volgens rooster aftredende, doch herkiesbare bestuursleden, de heren P. A. Dijkema en H. E. Stenfert Kroese. Hierna volgde de aanbieding van het boek 'Ik neem afscheid van u In memoriam Dr. C. Spoelder' aan het bestuur door de commissie van redactie, de heren dr. L. M. van Dis, P. A. Dijkema en dr. J. Meijer. Namens deze commissie sprak de heer Van Dis een welgekozen woord, waarin hij duidelijk de bedoeling van deze uitgave deed uit-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 10