10 sfeer een groter rol te laten vervullen dan een centrum voor uw bestuur en een incidenteel gebruik voor het houden van kleine tentoonstellingen en bijeenkomsten. Voordien is echter een vrij ingrijpende restauratie nodig, welke, gezien de kleine omvang van het gebouw, de Stad naar wij mogen aannemen niet voor onoverkomenlijke moeilijkheden zal plaatsen. Gelukkig komt dankzij een goede samenwerking van over heid en particulieren de restauratie van de Waalse kerk, het oudste Haarlemse kerkgebouw, dat op instorten staat, in zicht. De voorzitter was de Gemeente bijzonder erkentelijk voor het feit, dat wij deze jaarvergadering in deze bij uitstek oud-Haarlemse omgeving mochten houden. Hoewel wij gewoon waren in kleiner gezelschap de jaarlijkse huishoude lijke vergadering in de Hoofdwacht te houden, achtte het bestuur het van groot belang zoveel mogelijk leden in de gelegenheid te stellen de aanbieding van het boek over onze oud-voorzitter Spoelder bij te wonen. Wij hopen ook in de komende jaren onze jaarvergadering door een lezing meer kleur te geven en deze op een plaats te houden waar een groot aantal leden kennis kan nemen van hetgeen er in hun Vereniging Haerlem, die zij allen zulk een warm hart toedragen, omgaat. Na de korte pauze, waarin de leden zich de zojuist ver schenen uitgave konden aanschaffen, hield de heer H. P. Baard een lezing met lichtbeelden, getiteld: Het Frans Hals museum van 1946-1959, de groei van het museum in de na-oorlogse jaren. Aan de hand van de geprojecteerde beelden werd het ons spoedig duidelijk met welke leidende gedachte vele veranderingen aangebracht zijn en met welk een van goede smaak getuigend inzicht de omgeving en de keuze der geëxposeerde stukken tot een harmonisch geheel gemaakt zijn. Een waardig besluit van ons winterprogramma. Ter opening van het nieuwe seizoen verzamelden wij ons op 19 september 's morgens om 9 uur bij garage Bouckaert voor onze jaarlijkse excursie. Na aankomst in Nieuw-Loos-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 12