11 drecht, dronken wij eerst een kopje koffie in Het Witte Huis, waarna een bezoek werd gebracht aan het kasteelmuseum Sypesteyn. De daar tentoongestelde schat van schilderijen, sculpturen, porselein, meubelen, klokken en vele andere fraaie zaken werd ons op voortreffelijke wijze getoond en wij hadden ruimschoots de tijd dit alles rustig te bekijken. In Het Witte Huis stond een koffiemaaltijd voor ons aange richt, waarbij ook de beheerster van het museum, mej. E. Haringa, ons het genoegen deed aan te zitten. Hierna ging de tocht naar het Muiderslot, dat, hoewel sommigen onzer dit wel kenden, toch telkenmale weer het bezien waard blijkt te zijn. In de taveerne, bij thee met sprits, vergaten wij de vermoeienissen van de vele soms wel wat ongemakke lijke trappen spoedig en voldaan werd de tocht naar huis aanvaard. Het moet voor de organisator van deze geslaagde excursie, mr. C. M. J. de Jongh, een voldoening zijn te weten dat wij allen bijzonder genoten hebben. Een woord van dank mag dan ook niet ontbreken. Haarlem-Stad van Tachtigers was de titel van de bruisende voordracht, waarop dr. Jaap Meijer, leraar aan het Coorn- hertlyceum, de 13de oktober ons vergastte. Zijn zeer per soonlijke visie op deze periode en de door hem naar voren gebrachte relaties en invloeden gaven ons veel stof tot na denken. Nu door het openstellen van Elswout een herfstwandeling daar geen privilege meer is waarvan wij vele jaren een zeer dankbaar gebruik maakten, zochten wij naar een andere fraaie omgeving waar men anders geen toegang heeft. Het was verheugend dat het park van Lindenheuvel op 31 okto ber voor onze wandelaars ontsloten kon worden en men heeft hier dankbaar kunnen genieten van de schitterende kleuren die deze buitenplaats in de herfst biedt. Onze voorzitter opende op 7 november om 3 uur in de Hoofdwacht een kleine expositie van platen, aquarellen en etsen van Haarlem uit de collectie van ons lid de heer Th. Hoog. Tijdens deze tentoonstelling, die werd gehouden van 7 tot 15 november, gaf mej. dr. G. H. Kurtz op 11 no-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 13