Ill en desselvs goede naam door verregaande injuriën te bekladden; in zoo verre dat zij suppliante thans tot behoud van haer eer en reputatie zig genoodzaekt ziet proces in cas van injurie tegens voorn. Jacob van Sompel te entameren'. Verder vraagt ze op grond van onvermogen pro deo te mogen procederen en haar toe te voegen een curator, omdat ze nog minderjarig en ongehuwd is. Het zag er naar uit dat de oud-schepen te eniger tijd zou moeten terecht staan wegens eenvoudige belediging. Van Som- pel stelt dan een uitvoerig verweerschrift op, waarin hij doet uitkomen, dat hij door zijn ziekte 'zijnes verstands en oor deel niet magtig' was; dat hij toen dingen heeft geschreven die niet behoorden geschreven te zijn; dat hij erkent 'gedoold' te hebben, en 'dat hij Lena Elferink 'voor een eerlijk vrouw mens, zo verre hem bewust is', houdt. Tenslotte wendt hij zich tot het gerecht met het verzoek 'om in deezen met hem te willen handelen, zo en in dier voegen als hetzelve zal oor- deelen te behooren omtrent een man van zijne jaaren'. Hij stelt dan voor 'een minnelijke afmaakinge van deeze zaak omme alle verdere geregtelijke aanspraak en proceduren voor te komen, of te doen ophouden'. 'Het Geregte' toonde esprit de corps. De zaak werd geseponeerd. Vrij spoedig daarna begin 1768 overleed Van Sompel ongehuwd. Tot zijn dood was hij firmant geweest in de bloemistenfirma Voor helm en Van Sompel17). Tot uitvoerders zijner laatste wil had hij benoemd Huibert van der Vaart, Adriaan Snoek, Abraham Schot en zijn mede-firmant George Voorhelm, kleinzoon van de reeds genoemde Pieter. De executeurs-testamentair ver kopen op 3 november 1768 Van Sompel's grondbezit voor f. 11.200,aan Adriaan Seldenrijk Mijndertszn., die hier boven reeds ter sprake kwam. In de oude zaak trad al spoedig als firmant toe Gottfried Schneevoogt (17441802), gehuwd met Catharina Voorhelm, Georges dochter, hetgeen een wij ziging in de firmanaam teweeg bracht: Voorhelm Schnee voogt. Seldenrijk, de nieuwe eigenaar, stierf reeds in de eerste helft van 1769. Hij was gehuwd met Catharina Mers,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 143