121 onbekend Wanneer wij nu de officiële lijsten van schutterij-officie ren raadplegen zien wij, dat Thomas Herculesz. Schatter uitsluitend van 1621—'24 als schutterij-officier heeft ge fungeerd en wel als luitenant van de St. Jorisdoelen en tevens, dat in dezelfde drie-jaarsperiode ook Pieter Verbeek, Johan de Waal, Johan van de Camer, Bartholomeus Veer en Willem Buys tot de officieren van de St. Jorisdoelen behoorden. Hiermede staat thans wel vast, dat het besproken schilderij voorstelt de officieren van de St. Jorisdoelen, die zitting had den van 1 mei 1621 tot en met 30 april 1624. Overeenkomstig het gebruik, dat de schutterij bij het 'afgaan' werd geschilderd, zal dit stuk dus in 1624 of 1625 tot stand zijn gekomen. De identificatie van sommige figuren biedt echter nog enkele moeilijkheden. Wij plaatsen nu in drie kolommen naast elkaar de beide bovengenoemde opgaven ontleend aan de oude rapporten (I en II) en onze eigen reconstructie gebaseerd op de lijsten van schutterij-officieren en de gebruikelijke rangschikking (III). Van links naar rechts verkrijgt men dan: 1 Jan van Nes, Jacob Corneliszn. Verbeek Johan de Waal JoHAN VAN DER KAMER Thomas Schatter Bartholomeus Janse Veer Dirck Dirckse in de schopjes Willem Rijniers Buys I II UI vaandrig Schout, vaandrig 2 Augustyn Steyn, kolonel 3 Verbeek PieterVerbeek, provoost 4 Johan de Waal Johan de Waal Johan de Waal, kapitein 5 Tohan van de Camer Johan van de Camer Johan van de Camer, J kapitein 6 Thomas Schatter Thomas Schatter, luitenant

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 155