140 APRIL 2. t De heer W. H. R. van Manen, Loosduinen, vroeger een bekend cricketer van 'Rood en Wit' te Haarlem. 3. Het regentschap van het Gereformeerd of Burgerweeshuis aan de Olieslagerslaan heeft besloten dat het door de stichting geëxploiteerde weeshuis voortaan de naam van Coen Cuserhuis zal dragen. (Ridder Coen Cuser was de schenker van het eerste in gebruik zijnde weeshuis en te vens de initiatiefnemer van het verlenen van hulp aan verwaarloosde kinderen in het jaar 1394.) De gemeente koopt ten behoeve van het Frans Halsmuse um het werk 'Het Paradijs' van Herman Kruijder aan. 4. Wegens de benoeming van de heer C. Hage tot genees heer-directeur van het homoeopatisch ziekenhuis te Utrecht neemt het artsenpaar de heer en mevrouw Hage-van Dijk afscheid van patiënten. De Geografische Vereniging in Nederland benoemt tot erelid dr. W. J. Jong te Heemstede. De heer J. Frater Smid te Bloemendaal, reder te IJmuiden. 7. De heer J. de Jonge, voorzitter van de woningbouw vereniging 'Voorzorg'. 8. Ter herdenking van het feit dat vijftig jaar geleden voor het eerst buitengewoon lager onderwijs in Haarlem werd gegeven wordt in het Stadhuis een bijeenkomst gehouden. In het Diaconessenhuis overlijdt de heer Tom M. H. van Waveren te Hillegom, voorzitter van 'De Keukenhof' te Lisse. 9. Prof. dr. P. H. G. van Gilse, oud-hoogleraar in de neus-, keel- en oorheelkunde te Leiden. 13. t De heer Eduard van Beinum, dirigent van het Con certgebouw-orkest te Amsterdam, vroeger van de Haar lemse Orkestvereniging, het latere Noordhollands Phil- harmonisch orkest. Begonnen wordt met de aanleg van een sportpark ten westen van de Delft, nabij de Orionweg.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 178