144 MEI en besluit de salarissen der wethouders te verhogen van f.13.500,tot f. 16.200,— (laatst genoemd besluit wordt later door Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd). 8. De Bond van Nederlandse Architecten houdt zijn jaar vergadering. 15. De eerste fase van de reorganisatie van het Stationsplein is gereed gekomen. 19. De vergadering van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur besluit het stichten van een nieuw gebouw voorlopig uit te stellen. De heer M. Woud, oud-hoofdinspecteur van politie. 21. Ter gelegenheid van het bezoek van de Sjah van Perzië aan ons land wordt de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, benoemd tot groot-officier in de orde van de Kroon. 22. Mevrouw A. W. Brink-ten Dam in de Hoof manstraat, 100 jaar (zie 1 dec.). In de Leidse Universiteit wordt een borstbeeld van dr. J. E. BARON DE Vos van Steenwijk, president-curator, onthuld. 22. j- De heer A. de Vogel, oud-directeur der Muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. 23. In de vergadering van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen wordt meegedeeld, dat de B.P.M. een Koninklijke Shellprijs (f. 10.000,—voor wetenschappelijk onderzoek heeft ingesteld. j- De heer J. W. A. Misset, oud-chef der algemene zaken ter gemeentesecretarie. 24. Ds. G. J. Waardenburg, wie met ingang van 1 mei emeri taat is verleend, neemt afscheid als predikant der Her vormde gemeente te Haarlem. 27. j- De heer H. Oudman, oud-inspecteur van politie. De gemeenteraad besluit f. 830.000, beschikba.ar te stellen voor ophoging van het industrieterrein in de Waarderpolder, f. 699.000,— voor het dempen van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 182