148 JULI Ph. Bloemendal, redacteur van het Polygoonjournaal, beiden te Haarlem, tot ridder in de orde van Leopold II. Mevrouw A. M. van der Eng-Liedmeijer promoveert tot doctor in de letteren aan de Gemeente universiteit te Amsterdam. 8. De gemeenteraad neemt een nieuwe verordening op de verpleeg- en verzorgingshuizen aan. 9. Hans Haselböck uit Wenen wint voor de tweede keer het internationaal improvisatie orgelconcours (zie 23 juli). Ingebruikneming van de nieuwe Gereformeerde kerk te Bloemendaal. Afscheid van de heer D. Leguit als hoofd van de Führhop- school. 11. Dr. J. Thie neemt afscheid als rector van het Lórentz- lyceum en de heer P. J. Mathot als concierge. De heer E. Th. van Honschoten 40 jaar jachtopziener te Zandvoort. 12. Dr. H. Wamsteker, chirurg, hoofd van de chirurgische afdeling van het Diaconessenhuis. (zie 22 sept.) De Italiaanse operazangeres Maria Gallas metselt in een in aanbouw zijnde studio van Bovema te Heemstede een gedenksteen. 14. Ingebruikneming van de zittingszaal voor het kanton gerecht te Hoofddorp. De heer J. P. van Balen Blanken, afgetreden als voor zitter van de voetbalclub 'Haarlem', wordt benoemd tot erevoorzitter. De heer H. J. Voors te Heemstede, algemeen 'secretaris van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur, wordt in Londen toegekend de Peter Barr Memorial Cup voor 1959 voor zijn arbeid op het gebied van de narcissen, (zie 14 december). De vergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en omgeving besluit het gemeente bestuur van Haarlem te verzoeken het Noorder Buiten

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 186