159 DECEMBER 1. Mr. J. H. P. E. Mijnssen te Heemstede benoemd tot vice- president van het gerechtshof te Amsterdam. De eerste paal geslagen voor de eerste woonwijk in het plan-Schalkwij k. 2. Wijziging van de verkeersroute op de Delftlaan en de Rijksstraatweg, waar het Delftplein ontstaat. 3. Mevrouw C. Meisner te Heemstede honderd jaar. 4. Bij Koninklijk Besluit wordt mr. C. W. D. Vrijland te Overveen, substituut-griffier bij de Haarlemse rechtbank benoemd tot substituut-griffier bij het gerechtshof te Amsterdam. 5. De heer K. R. van Staal te Heemstede, directeur van de n.v. uitgevers- en drukkersbedrijf Boom Ruijgrok en vice- voorzitter van de Nederlandse Vereniging van ex-poli tieke gevangenen in bezettingstijd, wordt op zijn 70ste verjaardag bevorderd tot officier in de orde van Oranje- Nassau (zie 30 december). 7. Ter bestudering van saneringsplannen brengen B. en W., leden van een raadscommissie en enige hoofden van tak ken van dienst een bezoek aan de Stokstraat in Maastricht. 8. Mr. H. A. Drielsma, Heemstede, aanvaardt het ambt van lector in het belastingrecht aan de universiteit te Leiden. 9. De geneeskundig hoofdinspecteur voor de Volksgezond heid in Noordholland, de heer A. P. N. de Groot, stelt het nieuwe verpleegstershuis van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo in gebruik. Slaan van de eerste paal van het flatgebouw aan de Faradaystraat, dat het hoogste woongebouw zal worden. 10. De r.k. bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, opent in het Bisschoppelijk Museum de tentoonstelling 'Kerk bouw nu'. 12. Ingebruikstelling van een nieuwe werkplaats van de N.Z.H. aan de Leidsevaart. Eerste bijeenkomst van de jeugdsociëteit 'Haerlem' in het gebouw op het sportterrein aan de Kleverlaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 197