Dr. EDUARD ALEXANDER VAN BEINUM 3 september 1900 - 13 april 1959 Op 13 april 1959 overleed tijdens een repetitie met het Concertgebouworkest dr. Eduard van Beinum. In het gehele land en ook daar buiten heerste grote verslagenheid, welke zich niet alleen uitte in de vraag: 'Wat nu?' maar die in vele gevallen het karakter droeg van een persoonlijk verlies. De kunstenaar Van Beinum had vele bewonderaars, de mens vele goede en trouwe vrienden. In alle stilte werd, geheel volgens Van Beinums wens, zijn stoffelijk overschot begraven op het kerkhof te Garderen, het Gelderse dorp, dat hij zo lief had en waar hij na zijn ver moeiende werkzaamheden altijd de zo gewenste rust en stilte vond. Een groot kunstenaar en zeer goed mens had afscheid van het leven genomen. Thans geef ik gaarne een kort overzicht van dit voor ons zo belangrijke leven. Een jong, begaafd kind, geboren 3 september 1900 te Arnhem, geniet in zijn jeugd van muziek, speelt piano en viool en geeft reeds op jeugdige leeftijd concerten met zijn broer, de violist Co van Beinum. Nadat hij een jaar als altist werkzaam is geweest bij de Arnhemse Orkestvereniging vertrekt Eduard in 1917 naar Amsterdam om zijn studie aan het Conservatorium in Am sterdam voort te zetten. Schrijver dezes kwam hier met hem in contact en heeft zich, in gemeenschappelijke bewondering voor de geniale Jean Baptiste de Pauw, geruime tijd in zijn hartelijkheid en goede vriendschap mogen verheugen. Het is in dit artikel niet mogelijk uit te weiden over de mu zikale werkzaamheden en avonturen, die wij beleefden. Ook in deze tijd bezat Eduard reeds de grote innerlijke

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 25