KAREL JOHANNES JULIANUS LOTSY 3 maart 1893 30 augustus 1959 Eind augustus is Karel Lotsy plotseling van ons heengegaan. Wellicht zullen sommige lezers zich erover verwonderen, dat aan het overlijden van LoTSYin het jaarboek van de Ver eniging Haerlem uitvoerig aandacht wordt geschonken. Im mers, bij het horen van de naam Lotsy denkt men aan de stad Dordrecht, waarmee deze familie nauw verbonden is en waar ook Karel het overgrote deel van zijn leven heeft gewoond en gewerkt. Daarnaast bestond er bij Lotsy echter een grote liefde voor de stad Haarlem, waar hij enkele jaren van zijn jeugd door bracht (19091912) en grote sympathie opvatte voor de (thans Koninklijke)voetbalvereniging HFC, waardoor hij in zijn verdere leven geregeld naar de Spaarnestad is blijven komen, bezoeken die hij mede gaarne bracht omdat dr. Spoelder en dr. Wamsteker tot zijn beste vrienden be hoorden. Als zoon van dr. J. P. Lotsy is Karei. Lotsy in 1893 te Baltimore geboren, waar zijn vader tijdelijk lector in de plant- en dierkunde aan de John Hopkins University was. Van zijn tweede tot achtste jaar verbleef Karel in Malabar; dr. Lotsy was naar het voormalige Ned. Indië uitgezonden voor een kina-onderzoek. Daarna kwam Lotsy naar Holland en wel in Leiden, omdat zijn vader aldaar tot lector aan de Rijksuniversiteit en Directeur van 's-Rijks Herbarium was benoemd. In 1909 aanvaardde dr. Lotsy het secretariaat van de Hol landse Maatschappij der Wetenschappen in Haarlem, waar door zoon Karel drie jaar het gymnasium in onze stad heeft bezocht. In deze jaren werd Lotsy, die reeds enkele seizoenen in het Leidse Ajax had gevoetbald, lid van HFC. Reeds van den be ginne af ontstond bij hem voor deze vereniging, die toen werd geleid door J. J. Swens als voorzitter en M. Loosjes als

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 58