JAARVERSLAG 1959 In dit 58ste jaarverslag vindt u opgesomd wat er in en om onze Vereniging Haerlem in het jaar 1959 voorviel. Ook dit jaar hebben wij getracht op waardige wijze vorm te geven aan ons streven het goede en mooie wat in vroeger dagen in Haarlem tot stand werd gebracht te be houden en de belangstelling voor het rijke en zinvolle in Haarlems geschiedenis aan te kweken. Dat wij hierbij vaak steun en waardering van velen, ook van de Overheid, mochten krijgen, stemde ons niet alleen tot vreugde, doch dit was mede een aansporing op de door onze voorgangers ingeslagen weg voort te gaan. Ons programma van voordrachten werd op 19 januari geopend door een bijzonder interessante en voor ons wel zeer leerrijke lezing van de heer H. W. Alings, waarin de geschiedenis en de betekenis van de gevelstenen ons met woord en beeld zeer smakelijk werden opgedist. Als volgende spreker trad de 26ste februari de heer mr. H. E. Phaff op met een causerie over Het Haarlemse stad huis in verleden, heden en toekomst. Door de zeer fraaie lichtbeelden met twee projectors en schermen opeenvolgend naast elkaar te geven, demonstreerde hij duidelijk de ver schillende stadia in de ontwikkeling van ons stadhuis. Hierbij gaf hij blijk van grote kennis van de geschiedenis van dit bouwwerk en de stad. De daaropvolgende zaterdagmiddag, 28 februari, leidde de heer Phaff een aantal onzer leden in het stadhuis rond om ter plaatse hetgeen hij verteld had te tonen. Doordat de restauratie nog niet gereed is, was het hem mogelijk vele oudheidkundige vondsten die nog openliggen te laten zien. Op 27 april werden wij door de bekende numismaticus Jacques Schulman ingewijd in de kennis der Nederlandse penningkunst mede in verband met de Haarlemse geschie denis. Deze voortreffelijke inleiding werd ook nog extra

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 9