8 Ondanks het tamelijk slechte weer maakten in de vroege morgenuren van 20 mei een vijftigtal leden een wandeling over het fraaie, welverzorgde buiten onder de deskundige leiding van de tuinbaas Reede. In de Gravenzaal van het stadhuis recipieerde op 1 juni de gemeente-archivaris ter gelegenheid van haar zilveren ambtsjubileum. Uw bestuur, waarvan mejuffrouw Dr. G. H. Kurtz reeds sinds 1938 deel uitmaakt, was daar vanzelf sprekend aanwezig. Na de gelukwensen van Haerlem te heb ben overgebracht, overhandigde onze Voorzitter, overeen komstig het in de bestuursvergadering van 29 mei genomen besluit, aan mejuffrouw Dr. Kurtz de zilveren legpenning onzer vereniging als blijk van grote erkentelijkheid voor haar vele verdiensten. Op de Algemene Ledenvergadering van 3 juni werden de periodiek aftredende bestuursleden bij acclamatie herkozen. Deze vergadering mocht zich in een zeer grote opkomst ver heugen. De gehoorzaal in Teylers Museum was ons welwil lend ter beschikking gesteld. Na het huishoudelijk gedeelte waar ook uitvoerig van gedachten werd gewisseld over de kappingen van geboomte in de Haarlemmer Hout die ons ernstig verontrustten, hield de adj.-conservator van het mu seum, de heer J. H. van Borssum Buisman een interessante voordracht over Teylers Stichting. Lichtbeelden verlevendig den het gesproken woord. Na het nuttigen van een kopje thee maakten velen gebruik van de mogelijkheid een korte rond gang te doen door het museum. In het algemeen plegen in het zomerseizoen op velerlei ge bied de menselijke activiteiten wat te verslappen. Onze ver eniging echter organiseerde in de eerste helft van juli in de gedeeltelijk gerestaureerde Hoofdwacht een expositie: het resultaat van een door haar uitgeschreven teken- en schilder wedstrijd onder de Haarlemse middelbare schooljeugd. De inzendingen waren over het algemeen van hoog gehalte en getuigden van veler artistieke vaardigheid. Ons bestuurslid, Ir. H. A. Breuning, aan wiens voorbereidend werk het wel slagen van wedstrijd en tentoonstelling te danken is geweest,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 10