9 reikte als voorzitter van de jury in de avond van 3 juli op De Hoofdwacht de door de vereniging beschikbaar gestelde prij zen uit. De drie eerste prijzen gingen: in de jongste leeftijds groep naar M. le Nobel (Coornhert-Lyceum) voor een te kening van de Gravestenerbrug; in de tweede groep naar Karin Meerman (Lorentz-Lyceum) die een stadsgezicht bij het Spaarne inzond, en in de oudste categorie naar Kees Hak (Mendel-College) voor zijn olieverfschilderijtje van het Noor- derbuitenspaarne. In aanmerking nemende de zeer gunstige uitkomsten, over weegt het Bestuur in de toekomst een dergelijke wedstrijd nog eens te houden. Tijdens de in het laatst van juli gehouden bestuursverga dering werd besloten, mede op grond van het te dien aanzien ter algemene ledenvergadering van 3 juni verhandelde, een adres te richten aan de Gemeenteraad van Haarlem, in ver band met de plannen tot verjonging van De Hout, waaraan in het vroege voorjaar van 1961 reeds de Spanjaardslaan ten offer was gevallen. Als onvoldoende onderlegd waar het bos bouwkundige zaken betreft, heeft het Bestuur gemeend zich niet te kunnen begeven in de beantwoording van de vraag of een verjonging van het stedelijk boscomplex geïndiceerd moet worden geacht. Wel echter heeft het ernstige bezwaren inge bracht tegen de wijze waarop voorshands deze verjonging werd geëffectueerd. Het heeft er zijn twijfel over uitgesproken of een herplanting van de Spanjaardslaan in de oude vorm, gelet op de omstandigheid dat eerlang een drukke verkeersweg halverwege op deze laan zal uitmonden, wel het meest aan gewezen is. Concluderend heeft het Bestuur de Raad van Haarlem verzocht de voorgenomen vellingen van oud ge boomte in de Haarlemmerhout op te schorten en alsnog een plan te doen ontwerpen waarin tot uitdrukking komt dat de door de Raad noodzakelijk geachte verjonging van De Hout en de aanleg van de nieuwe aan de zuidzijde daarvan gepro jecteerde verkeersweg, tot een landschappelijk verantwoord geheel zijn geworden. Het destructieve element manifesteerde zich niet alleen in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 11