12 chief interessante Huis te Zuylen bezocht, sinds het laatste kwart der 17de eeuw van de familie Van Tuyll van Seroos- kerken, een Hollands kasteel in een echt Hollands landschap. In de week van 21 tot en met 29 oktober exposeerde ons lid, de heer A. L. Huyser te Bloemendaal, werkend lid van „Kunst Zij Ons Doel", een aantal van zijn aquarellen en tekeningen, betrekking hebbende op Haarlem en omgeving. Daar de in terne restauratie van De Hoofdwacht toen niet voldoende ge vorderd was, werd met goedvinden van het stichtingsbestuur van Elswout, onder auspiciën onzer vereniging, deze tentoon stelling gehouden in één der vertrekken van het poortgebouw op Elswout. De heer Huyser heeft de geëxposeerde werken a prix d'ami beschikbaar gesteld, uitsluitend voor leden van „Haerlem". Uit het bezoek en de verkoop bleek duidelijk dat deze geste ten zeerste is gewaardeerd. Vierentwintig jaar geleden luisterde een zeer aandachtig en talrijk gehoor naar de lezing van mevrouw Dr. S. C. Regt- doorzee Greup Roldanus over „De Haarlemmer Bleek". Tegen 30 oktober 1961 convoceerde Uw Bestuur andermaal de leden van „Haerlem" om dit onderwerp te horen behan delen. Weer was het mevrouw Dr. Greup die bij een hon- derdvijftigtal belangstellenden de geschiedenis van de Haar lemmer Bleek inleidde. Vele verrassende details, ook over de levenswijze en de behuizing op de blekerijen, werden verteld. Na zijn dankwoord aan het einde van de avond, had Uw Voorzitter nog een mededeling te doen. Enige dagen tevoren nl. was toestemming verkregen om op zaterdagmiddag 4 november een bezoek te brengen aan de Doopsgezinde kerk. Ruim twintig leden meldden zich die middag aan de kosterij in de Peuzelaarsteeg tegenover het gebouwtje dat eens Haar lems burgemeester Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen, toen 's winters wonende op de Oude Gracht, tot billardkamer diende. Het gezelschap werd door de heer H. Deinum ontvangen. Na diens historisch overzicht over het ont staan en de groei der Doopsgezinde schuilkerk, volgde mede onder leiding van ons bestuurslid, de heer P. A. Dijkema, een rondgang door het uitgebreide gebouwencomplex, waarin

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 14