KRONIEK 1961 .JANUARI 1. De heer A. R. Beens, directeur van de gevangenis te Haarlem, is benoemd tot directeur van het Psychiatrisch Opvangcentrum te Utrecht en wordt later in Haarlem opgevolgd door de heer P. Hummelen, directeur van het Huis van Bewaring te Almelo. 7. De voetbalclub Kennemerland bestaat 40 jaar; de heer Chr. Oolders benoemd tot lid van verdienste van de af deling Haarlem van de K.N.V.B. 8. De heer Jac. van Maris, voorzitter van de Haarlemse Kegelbond en penningmeester van het Centrum-comité van Nationale Feesten te Haarlem. 11. De gemeenteraad besluit een brief te zenden aan de mi nister van Binnenlandse Zaken, waarin aangedrongen wordt bij de annexatie van Zuid-Schalkwijk (Haarlem- merliede en Spaarnwoude) ook de oostelijke oever van de Mooie Nel en oostelijk Spaarndam bij Haarlem te voe gen; voorts besluit de vergadering grond in het Frederiks- park in erfpacht uit te geven voor de uitbreiding van het Sportfondsenbad. Later vernietigen Gedeputeerde Staten dit besluit, waarna de raad besluit in beroep te gaan bij de Kroon. 14. j- De heer A. J. M. Angenent, oud-wethouder van Haarlem. De voetbalverenigingen Droste en Spaarnestad vieren haar 40-jarig bestaan. 15. Viering 60-jarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond. 16. j* Mr. Ir. E. R. Deves, oud-directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem, later in gelijke functie te Rotterdam. 17. De heer W. Kuiper, conrector van het Lourens Coster- lyceum promoveert te Amsterdam tot doctor in de let-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 176