175 teren en wijsbegeerte. De Haarlemse jeugd voert een ac tie voor hongerend Kongo. 19. j" Pater Wijnand Sluis, leider van conferenties voor niet- Katholieken. 20. t De heer C. Overbeek, oud-voorzitter van het Doops gezind Zangkoor en oud-hoofd van een doopsgezinde school. 21. f De heer A. Miolee, kunstschilder. Ingebruikneming van een winkelcentrum in Parkwijk. 22. Als opvolger van ds. F. R. A. Henkels doet ds. M. L. W. Schoch uit Rotterdam zijn intrede als predikant bij de hervormde gemeente te Heemstede. 23. Prof. Dr. J. van der Eng te Haarlem, benoemd tot bui tengewoon hoogleraar te Utrecht, houdt een inaugurele rede over Tsjechov. j" De heer J. J. Rohdens, erevoorzitter van de Geheelont houderstoneelvereniging „Nieuw Leven". 24. j De heer Jac. Schotman, voorzitter van de vereniging E.H.B.O. „Snelverband". j" Ir. F. Dingemans, stadsarchitect te Maastricht, vroe ger architect te Haarlem. 25. De Provinciale Staten van Noordholland besluiten een bedrag van f 25.000 beschikbaar te stellen voor het te Haarlem te stichten Hildebrandmonument. Aan de De Bazellaan in Parkwijk wordt een schoolge bouw in gebruik genomen, bestemd voor de Openbare Parkwij kschool, de Protestantse lagere Koningin Juliana- school, de Rooms-Katholieke lagere Titus Brandsma- school en de Rooms-Katholieke kleuterschool Mariëtte. ■j" De heer P. Dankelman, oud-voorzitter van de Haar lemse Voetbalbond. 27. f De heer J. G. Gehrels, laatste afstammeling van een geslacht blekers en bloembollenhandelaren in Overveen; de gemeente Bloemendaal ontvangt later als geschenk foto's en portretten van de familie en van de vroegere blekerij. 28. j" De heer J. Vermeer, Santpoort, leraar lichamelijke op-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 177