183 „Het Spoorwegbouwbedrijf"; IJ. H. de Jong, technisch inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen; C. Stapel, Spaarndam, directeur van de Spaarndammer Scheeps werf Stapel n.v.; A. J. Braam, Heemstede, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van Bloem bollenteelt en -cultuur; C. Brandsma, Heemstede, voor zitter van de Alg. Nederlandse Bouwbedrijfsbond. 30. Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen neemt wegens hem verleend emeritaat afscheid van de Nederlands Her vormde gemeente te Heemstede. MEI 2. t heer J. J. van Cruyningen, vroeger een bekende or- chideeënkweker. J De heer W. P. Nieman, onderwijzer aan de P. H. van der Leyschool en secretaris van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Onderwijzersvereniging. 3. De heer C. Lautenslager, die 25 jaar hoofdredacteur van de Katholieke Illustratie is, benoemd tot ridder van Sint Gregorius. 6. De Haarlemse Vereniging van Postzegelverzamelaars „Op hoop van zegels" viert haar 50-jarig bestaan. 8. Openbare Werken houdt een parkeertelling in het cen trum, welke telling begin augustus wordt herhaald. 11. De hockyclub B.D.H.C. behaalt het kampioenschap van Nederland voor dames. 12. Ir. E. C. M. Roderkerk, directeur van de stichting Kennemer Duinen, promoveert te Wageningen tot doc tor in de landbouwkunde op een proefschrift over de Kennemer Duinen. Op het landgoed „Eikenrode" te Heemstede, waar het territoriaal commando van Noordholland is gevestigd, wordt een handboogschietbaan in gebruik genomen. 16. Deelnemers aan het internationaal papierhistorische con gres brengen een bezoek aan Haarlem, worden officieel in het stadhuis ontvangen en leggen een krans bij het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 185