184 standbeeld van Lourens Janszoon Coster. 17. De gemeenteraad verleent een krediet van f 2.081.000 voor verbetering van de Stadsschouwburg en één van f 95.000 voor verbetering van de Delftlaan. 19. Bij zijn afscheid als directeur van het Gemeentelijke Wa terbedrijf wordt ir. H. Hollaar benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 21. Mejuffrouw M. C. Jongeling doet haar intrede als voor gangster van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. 25. De echtgenote van de burgemeester van Haarlem, me vrouw C. G. E. M. Cremers-De Bruyn, stelt „Veilige Haven", tehuis voor alleenstaande zwakzinnige meisjes aan de Linnaeuslaan, officieel in gebruik. De gemeenteraad van Heemstede stelt een krediet van f 187.000 beschikbaar voor verbetering van de Heem- steedse Dreef en benoemt tot directeur van Openbare Werken de heer H. G. Petersen, thans adjunct-directeur. 28. De voetbalclub „Haarlem" keert in de eerste divisie van het betaald voetbal terug en de Koninklijke H.F.C. wordt kampioen in een der afdelingen van de eerste klas voor amateurs. 30. De Haarlemmer R. M. Draaisma, gezagvoerder bij de K.L.M., komt bij een vliegtuigongeluk boven de Atlan tische Oceaan ter hoogte van Lissabon om het leven. Provinciale Staten van Noordholland benoemen tot di recteur van de nieuwe Provinciale Planologische dienst dr. ir. R. van der Waal te 's-Gravenhage, hoofdplanoloog van de Rijksdienst voor het nationale Plan. JUNI 1. Bij de huldiging van mejuffrouw dr. G. H. Kurtz, die 25 jaar gemeente-archivaris is, biedt de Vereniging Haer- lem haar de zilveren legpenning aan. 3. Viering van het feit dat het 350 jaar geleden is dat de beurtvaart AmsterdamHaarlem onderhouden wordt. J De heer C. Kooy, oud-leraar aan de Ambachtsschool.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 186