189 terrein van de inrichting „Meer en Bosch" te Heemstede. 4. De Katholieke Detailhandels-dagschool aan de Lin- schotenstraat begint haar lessen en wordt op 17 oktober officieel in gebruik gesteld; als directeur treedt op de heer W. J. van Westerhoven. 7. f Ir. H. F. van Dijk, onderdirecteur van de Machine fabriek voorheen gebroeders Figee. 10. Viering van het 375-jarig bestaan van de Waalse ge meente te Haarlem. Ds. J. Streefland, gekomen uit Almen-Hartsen, doet zijn intrede als predikant van de wijkgemeente 1 der Her vormde gemeente van Haarlem. 12. De heer P. V. de Wit neemt afscheid als directeur van de openbare leeszaal en bibliotheek te Heemstede. 18. De Italiaanse consul-generaal, de heer G. Contarini, opent in het Donkere Begijnhof de sociëteit „Casa Nostra", een centrum voor in Haarlem werkende buiten landers, in het bijzonder Italianen. 19. "j" Dr. ir. P. Tesch m.i., oud-directeur van de Geologische dienst. De gemeenteraad besluit in principe in Schalkwijk een nieuw ziekenhuis te bouwen, voorlopig voor 600 bed den, ter vervanging van het huidige Sint Elisabeths Gasthuis; de beheersvorm van dit gasthuis zal gehand haafd blijven. 21. In Haarlem wordt het internationaal congres van de Oud-Katholieke Kerk gehouden. f De heer S. Kamminga, neus-, keel- en oorarts in ruste. 22. In het Huis Van Looy wordt een tentoonstelling van de vereniging van postzegelverzamelaars „Op hoop van zegels" gehouden. 24. j" De heer H. P. J. Kuipers, voorzitter van de Coöpera tieve Inkopersvereniging „Haarlemse Melkhandel" u.a. en van de Vereniging van Melkhandelaren „Ons Be lang", coöperatieve vereniging van melkhandelaren in Haarlem en omgeving. De firma E. Franken (schoenenzaak) aan de Anegang

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 191