193 De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peere boom Voller, opent de werkzaamheden voor de aanleg van een (brom)fietspad op de oude trambaan in Aerden- hout. B. en W. van Haarlem besluiten aan nieuwe straten in Schalkwijk namen te geven van bekende medici. 10. Ingebruikstelling van de vergrote fabriek van N.V. Droste's cacao- en chocoladefabriek, j- De heer G. H. Schaap, adjunct-directeur der Hogere Technische School. 17. De heer R. van Stuivenberg, kandidaat-notaris te Haarlem, benoemd tot notaris te Enkhuizen. 19. Dr. G. Snijders, predikant bij de wijkgemeente II dei- Nederlands Hervormde gemeente te Haarlem, neemt een beroep aan naar de te stichten wijkgemeente Schalkwijk. 21. De heer H. J. Kapteijn, onder-directeur van de N.Z.H. V.M., die 40 jaar aan de maatschappij verbonden is, be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 24. Het huis Grote Markt 21, waarin nog bouwrestanten uit de 15de eeuw te vinden zijn, wordt na restauratie in gebruik genomen door de Nationale Levensverzekerings bank N.V. als bijkantoor Haarlem. De gemeenteraad stelt de begroting 1962 vast; er is een tekort van negenhonderdduizend gulden. 27. De heer P. M. den Hartog, hoofdaccountant der ge meente Haarlem, neemt wegens het bereiken van de pen- sioengerechtige leeftijd afscheid en wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Wethouder mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi draagt de bibliobus, die op verscheidene punten der stad geplaatst zal worden, over aan de Stadsbibliotheek en Leeszaal. De IJsclub voor Haarlem en omstreken benoemt het be stuurslid de heer G. H. Kaars Sypesteijn tot erelid. 29. De heer J. J. Swens, oud-directeur van de zeepfabriek ,,Het Klaverblad" en oud-voorzitter van de Kamer van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 195