196 bestaan en de directeuren, de heren H. Stam en A. Rauwerda, leggen wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar hun functie neer. De gemeenteraad besluit medewerking te verlenen aan de stichting van een algemene U.T.S. (uitgebreid lagere technische school) in de Ymond, de politieverordering te wijzigen, waardoor honden aan de lijn gehouden moe ten worden, en tot aankoop en restauratie van Donkere Spaarne 56 voor f 130.000. 21. Wegens het bereiken van de leeftijd van 70 jaar op 6 de cember treedt mr. C. Blankevoort af als deken van de orde der advocaten; tot deken wordt benoemd mr. H. J. Pot. Afscheidsreceptie van de heer J. W. van Hezel, chef van de afdeling onderwijs der gemeentesecretarie. 22. Viering van het 75-jarig bestaan van de leerlingenvereni ging van het stedelijk gymnasium „Amicitia Juncti". De heer W. J. H. F. Hegel, leraar aan het stedelijk gym nasium, promoveert te Leiden tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. 23. Ingebruikneming van de Lutherse (Vaste Burcht) kapel aan de Plesmanlaan in Sinnevelt. 24. De Amsterdamse beeldhouwer prof. J. Bronner, ont werper van het Hildebrandmonument, 80 jaar. 25. j* Dr. A. A. Olierook, pastoor der r.k. kerk te Bloemen- daal. 28. Viering van het 100-jarig bestaan van de Rijkskweek school voor onderwijzers(essen) aan de Leidsevaart. 29. j" De heer C. J. van den Broek, oud-commandant van de Haarlemse brandweer. Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk te Aerdenhout neemt afscheid als president-curator van de Leidse uni versiteit.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 198