CORNELIS NEL 2 juli 1879 28 februari 1961 Velen zullen de heer Nel gekend hebben en zich hem ook goed herinneren. Jarenlang nam hij zijn plaats in het kerkelijk en burgerlijk leven van Haarlem met ere in. Naar aard en optreden had hij geboren Haarlemmer kunnen zijn. Echter kwam hij als opgroeiende jongen met het gezin uit Arnhem naar hier. Deze verhuizing betekende wel geen moeilijke omschakeling, als het waar is, dat de Arnhemse en de Haar lemse bevolking naar aard en levenswijze veel gelijkenis ver tonen. Hij is hier altijd gebleven en met het Haarlemse leven ver groeid. Het was hier, dat hij de belangen van kerk en burgerij heeft gediend, op een zodanige wijze, dat hem verschillende onderscheidingstekenen werden aangeboden als blijk van er kenning van zijn verdiensten. Na zijn vooropleiding scheen zijn bestemming in handel en bedrijfsleven te liggen. Hij kwam daarmee in eerste aanraking door zijn aanstelling bij het drukkersbedrijf Emmerik en Binger, een destijds bekende firma in de Koningstraat. Zijn functie als bedrijfschef, en mede zijn kunstzinnige aanleg (die ook in latere jaren nog tot uiting is gekomen, o.a. in houtsnij werk en versieringskunst) deden hem in aanmerking ko men om deze zaak ook in het buitenland te vertegenwoordi gen, waartoe enkele reizen naar Engeland en België dienden. Na 12 jaren is hij echter in 1907 in dienst getreden van de Hervormde Diaconie en heeft als administrateur geduren de 38 jaren gefungeerd. Als lid van het College van Collectanten der Hervormde Ge meente had hij een groeiende belangstelling gekregen voor maatschappelijk werk op kerkelijk terrein. Wat opgedragen is in de gelijkenis van ,,de barmhartige Samaritaan" heeft hem vastgehouden voor altijd. Hij heeft met de slotwoorden ernst gemaakt „doe gij desgelijks". Zo heeft men de heer Nel op allerlei wijze leren kennen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 23