23 van zijn werkzaamheid was het Rusthuis in de Jansstraat en de naaste omgeving. Daar heeft hij gewerkt. En geleefd tot aan zijn dood. Het was hem alles zeer lief. Hij hoorde daar thuis. Was één met het huis en de mensen, ook met de grond, de bomen en de bloemen. In zijn functie administreerde hij niet alleen het hele werk, maar hij had ook zijn vele persoonlijke contacten, was met de diakenen schakel tussen de kerk en de mensen. Hij had hart voor hen. Daarom genoot hij achting en genegenheid. In zijn werk ging hij op. Het was niet alleen zijn taak, het was zijn léven. Dit geldt ook voor die andere diaconale taak: de Kinder- kerk en het toezicht in de diensten daarvan op zondagmorgen in onze oude en fraaie Bakenesserkerk. Die kinderkerk is in ons land een vrijwel unieke instelling. In 1954 is het 175-jarig be staan ervan herdacht. Oorspronkelijk doel: geestelijke zorg aan de jeugd uit ondersteunde gezinnen en aan kinderen in 't algemeen. De verplichting voor de eerste groep is later ver vallen. Dit werk is geleidelijk aangepast aan nieuwere inzich ten en behoeften. Het is van groot belang de jeugd binnen de muren der Kerk te ontvangen en te verrijken met al wat de bijbel zegt en schenkt. Hoogtepunten waren steeds de ge zamenlijke kerstfeesten; om de bijzondere toeloop gewoonlijk in de Nieuwe Kerk. Spreken tot kinderen is geen gemakkelijk werk al schijnt het eenvoudig. In de taal van het kind woord en verhaal op boeiende wijze doorgeven, is een kunst, uit liefde en begrip geboren. Dit werk is van niet te onderschatten betekenis ge bleken, met nawerking in het latere leven. Tientallen jaren (1907'54) heeft men de heer Nel met haast onnavolgbare trouw in deze kinderdiensten aanwezig ge zien als het vaste punt. Hij ontving de kinderen, gaf ze 'n plaats, hield toezicht, liet ze meewerken, deed ze uitgeleide. Zijn rustig vriendelijk oog, soms zijn strenge blik, soms ook zijn sterke hand, maar vooral het aanmoedigend woord, deden hun werk ten goede. Naar aller besef hoorden de Kinderkerk en de heer Nel zonder meer bij elkaar. In inderdaad: ook

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 25