24 dit veel zelfverloochening vragende werk was niet alleen zijn taak, het was zijn léven. In zijn veeljarige werkzaamheid is niet alles bij het oude gebleven. Integendeel: op diaconaal terrein kwamen er heel wat vernieuwingen en uitbreidingen, waarin de heer Nel zijn werkzaam aandeel had. Het kantoor van de diaconie werd verplaatst van de aloude „Janskamer" naar een nieuw ge bouwd kantoor Ridderstraat 32. In 1934 kwam tot stand het „Adriana Coenen rusthuis", Korte Wijngaardstraat, met zie kenzalen. Later de „Florakliniek" voor a.s. moeders en het „Zonnehuis" voor jonge kinderen (hoek Hazepaterslaan). Het is bekend, dat thans het rusthuis in de Jansstraat geheel verbouwd en gemoderniseerd wordt en plannen worden uitge werkt voor een nieuw bejaardentehuis bij de Schipholweg. Ook voor de kerk geldt: verouderde gedachten, gewoonten, vormen en methoden moeten plaats maken voor nieuwe visie, nieuw élan, nieuwe vormgeving. Dit proces is in volle gang. Het kan toenemende betekenis krijgen in onze snel verande rende maatschappij. De heer Nel bereidde het nieuwe mee voor, maar moet bij de afbraak (letterlijk) van zoveel in zijn onmiddellijke om geving in zijn laatste levensjaren toch wel wat verbijsterd zijn geweest. Het oude was hem toch zo lief! En nu nog dat andere terrein van zijn werkzaamheid: het burgerlijke. Wie zijn dienst aan de medemens zo ruim moge lijk ziet, vindt hier een schier onbegrensd terrein. Ieder moet zich beperken. Wat heeft de heer Nel hier verricht? Ook niet weinig. Slechts een korte opsomming kan gegeven worden. Waaruit blijkt hoezeer het lot van diegenen, die dringend hulp be hoeven, hem ter harte ging. Daarbij was hij een goed organisator. Als lid en secretaris van de Jansstraatvereniging heeft hij in de eerste wereldoorlog met zijn bestuur een contingent Belgische vluchtelingen in enkele percelen van die straat opname en verzorging kunnen geven. Gedurende 25 jaren was hij bestuurslid, later voorzitter

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 26