28 collectie werkte hij mee aan vele tropische tentoonstellingen, o.a. aan de grote Internationale Koloniale Tentoonstelling te Parijs in 1931 en als hoofdbestuurslid van de Vereniging Oost en West werd hem het redigeren van een gedenkboek van deze Nederlandse inzending toevertrouwd. De heer Zeijlstra behoorde in 1919 ook tot de oprichters van de Volks-Universiteits-Bibliotheek, waarvan hij tot zijn dood toe een nauwgezet redacteur-secretaris is geweest, die met zijn ongelooflijk brede kennis en belezenheid tot het einde toe een zeer belangrijk medewerker is geweest. In 1948 verhuisde de heer Zeijlstra naar Haarlem. Ook hier gaf hij zijn volle persoonlijkheid en grote werkzaamheid waar een beroep op hem gedaan werd. Hij was een trouw lid van het Dinsdag Avond Gezelschap, waarvan hij gedurende de jaren '52'55 secretaris was. Ook het werk van de Vereniging Haerlem had zijn grote belangstelling en hij was een vaste deelnemer aan bijeen komsten en excursies. De heer Zeijlstra, reeds vele jaren vrijmetselaar, werd in 1949 overgeschreven naar de Haarlemse loge „Ad Lucem et Pacem". Hij was in de Orde een zeer bijzondere en ge waardeerde figuur. Verschillende hoofdbestuursfuncties heeft hij bekleed en tot voor kort had hij zitting in de Raad van discipline der Orde. Zijn 50-jarig jubileum als ma5on werd in juli 1958 onder grote belangstelling in de Haarlemse loge herdacht en in oktober van dat jaar werd hij wegens zijn grote verdienste benoemd tot Meester van Eer. Voor velen die hem gekend hebben was Zeijlstra een bescheiden mens die de kunst van het onbevooroordeeld luisteren meester was, nooit prat ging op zijn kennis en wel overwogen zijn oordeel vormde; een goede vriend die de code van eer en trouw verstond. H. E. Stenfert Kroese

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 30