87 (1) Catalogus Frans Hals Museum (1929) No. 40. (2) Thans in bruikleen bij het Centraal Bureau voor Genealogie te 's-Gra- venhage. (3) Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage: „Financiën Holland" No. 349, Hoofdstuk: „Lijfrenten aangekogt ten Comtoire van Matheus Steyn ontf. over Haerlem", aldaar de inschrijvingen onder de nummers 5520 en 5788. (4) Zie omtrent het St. Jacobs Godshuis (Gasthuis): a. Manuscript van Pieter Langendijk aanwezig in het Gemeente Archief b. F. Allan; Geschiedenis en Beschrijving van Haarlem, Deel IV, blz. 86 e.v. c. H. F. Heerkens Thijssen: De Geschiedenis van het Haarlemse St. Jacobsgilde, gepubliceerd in Jaarboek IX (1955) van het Centraal Bureau voor Genealogie. (5) De familiewapens op de lijst kunnen als volgt beschreven worden: Hoofdwapen midden links: (Braems)in goud drie rode bramen op groene steeltjes met twee blaadjes N.B. foutief geplaatst 1 en 2". Hoofdwapen midden rechts: (van der Laen): in blauw een gouden keper vergezeld van drie gouden liggende tonnetjes. N.B. Het geslacht van der Laen voerde de keper en de tonnetjes steeds van zilver. Gedacht kan worden aan een fout van de schilder; aangezien.de zoon Dr. J ohan Braems kennelijk het wapen van zijn moeder is gaan voeren en daarbij de stukken inderdaad van zilver voerde, (zie H. F. Heerkens Thijssen t.a.p. blz. 155.). Kwartier-wapens A. Links boven: gevierendeeld: 1 en 4; (Braems) zie boven 2 en 3; (Anna Claesdr.) in rood een gouden dwarsbalk vergezeld van drie vogelhalzen, eveneens van goud. N.B. Ook hier zijn deze drie figuren onheraldisch geplaatst „1 en 2". B. Links beneden: gevierendeeld: 1 en 4; (Foppensz.) in zwart 3 aanziende gouden leeuwenkoppen 2 en 3; (van Huessen) in rood 3 gouden ruiten. N.B. De ruiten foutief getekend „1 en 2"; bovendien voerde het geslacht van Huessen de ruiten steeds van zilver. C. Rechts boven: gevierendeeld: 1 en 4; (van der Laen) zie boven. 2 en 3; (Boullery) in blauw een gouden lelie. N.B. Mogelijk was Dirck van der Laen in Parijs met een Fran$aise gehuwd aan wie hier een „Frans" wapen werd toegedacht? D. Rechts beneden: gevierendeeld: 1 en 4; (van Halewijn) in rood een gouden burcht 2 en 3; (Raedt) in rood drie gouden eikels.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 89