100 huis op Overveens gebied vanuit Bloemendaal gerekend, lag aan gene zijde van die scheisloot, derhalve „Buyten Twisk", al dra verbasterd tot „Buyten Twist". Het lijkt aannemelijk dat Van Beeck na 1753 des zomers op „Buyten Twist" heeft gewoond. In het voetspoor van zijn vader heeft hij de verbetering en verfraaiing van zijn buiten voortgezet. Pas in de tweede helft van 1757 wordt het voor nemen tot beplanting van de oprijlaan ten uitvoer gebracht. Dan geeft hij aan Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland te kennen dat hij „welgaerne een laan soude willen doen planten met boomen, daar eenigen tot aan d'Heereweg (Bloemendaalseweg) soude koomen te staan en voor de ge melde laan een hek off paaien te mogen doen setten". Op 28 November 1757 wordt zijn verzoek ingewilligd. De Bloe mendaalseweg mag niet worden vernauwd en „het banwerk daar de boomen op geplant sullen werden" moet „naar behooren" zijn. Merkwaardig is dat Van Beeck op 10 Juli 1759 de in Maart 1707 door zijn vader gekochte blekerij van de hand doet, daardoor een aanmerkelijk deel van zijn bezit juist dat hetwelk aan de Bloemendaalseweg grensde prijsgevend. De nieuwe eigenaar is de lijnwaadbleker Dirk Tijsterman die Platte grond (Noorden boven) der opstallen en landerijen van Buyten Twist en de blekerij van Dirk Tijsterman, 1759. Links: de Bloemendaalseweg, rechts: de Delft. In het witte middenvak (links): het U-vormig huis Buyten Twisl. Uit: archief B.-Tw. Kaartje door landmeter Adriaan Snoeks, behorende bij contract van koop en verkoop tussen H. P. van Beeck en D. Tijsterman d.d. 10 Juli 1759.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 102