106 te Amsterdam op de Keizersgracht bij het Molenpad, die er het buiten „Bloemenheuvel" op zal stichten 14. Aan de oostelijke rand van de droogberg van Tijstermans vroegere blekerij bouwt Roelofs een zeer eenvoudig buiten huis zonder verdieping. De eerste steen (27 X 13J cm.) die zich thans bevindt onder aan de oostmuur van de serre van het tegenwoordige herenhuis, werd gelegd door Johanna Theresia Roelofs en draagt als inscriptie: I T ROELOFS Als Roelofs in Febr. 1828 weer een gedeelte van zijn grond in de Dompvloed verkoopt waarmede de overplaats van „Bloemenheuvel" wordt uitgebreid, bedingt hij dat „het uitzigt door de beide zijramen van 't zelve huis door een opening in 't hout op de Zuidzijde en alzo tot aan de straat weg geconserveerd zal moeten blijven". Ook nu nog ontgaat de scherpe waarnemer in de wijze van beplanting daar dat uitzicht niet. Op het zo juist genoemde tijdstip transporteert Roelofs aan zijn schoonzoon, de Overveense bloemist Jan Rijnierse, gehuwd met Johanna Theresia Roelofs, het door hem „Buyten Twist" genoemde huis met ruim zeven H.A. grond voor f 11.000,Rijnierse had het geheel reeds in pacht. De koop som had hij tegen vijf ten honderd geleend van Mevrouw Repelaer van Spijkenisse, geb. Meurs, zijn overbuurvrouw op „Bloemenheuvel". Er is in het Overveense nauwelijks een buiten te vinden dat niet in de 19de eeuw deel heeft uitgemaakt van de bezit tingen der hier toen dominerende Borski's. „Buyten Twist" heeft die machtige arm zij het niet rechtstreeks ook gevoeld. Rijnierse verkoopt zijn bezit op 1 Februari 1851 aan Jhr. Pierre Herbert Bicker, zoon van Jhr. Mr. Henric

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 108