107 en Willemina Jacoba van Hoorn. In de hoofdstad was hij bierbrouwer en lid van de gemeenteraad. Z.M. had hem benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij woonde te Amsterdam op de Keizersgracht 662, tussen de Leidse- en Spiegelstraat. In Juni 1832 was hij er getrouwd met Johanna Christina Borski, dochter van Willem Borski I en van Johanna Jacoba van de Velde. De broeders van de bruid waren met dit huwelijk weinig ingenomen. Als Willem Borski II in Juli 1832 de kuur te Aken doet, laat David zich in weinig vleiende termen over de nieuwe zwager uit: ,,Ik heb nog niets in hem ontdekt dat eene vrouw met 5 zinnen kan charmeeren; hij heeft weinig manieren, geen educatie, geen geest en niets aangenaams in zijn uiterlijke. Enfin de zaak ligt er toe en wij moeten er ons in schikken". Wellicht was hier ook de oud-Amsterdamse afkeer van al wat met adel verband hield, in het spel. Bickers echtgenote was berucht lastig. Zij stoorde zich niet aan haar broer Willem die, zich gedragende als pater familias, gewend was dat de broers en zusters niet afweken van hetgeen hij juist of gewenst oordeelde. Telkens waren er moeilijkheden. Suze Borski, van Vaart-en Duin", wist de gemoederen vaak tot bedaren te brengen. Men kon er echter zeker van zijn dat Bicker dan alles door een onhandigheid weer bedierf. Een hartgrondig: „Wat is het toch een aap!", geeft de stemming der gebroeders in hun briefwisseling weer15. Als koopsom heeft Bicker voor zijn buitengenoegen f 20.000,- moeten neertellen. Hij vergroot het huis aan de zuidzijde met een ruim vertrek, aan de westzijde van een veranda voorzien. In September 1846 had hij door koop het Overveense „Bel védère" verworven en bewoonde dit des zomers met zijn echtgenote 16. Nimmer heeft het echtpaar B.-B. op „Buyten Twist" verblijf gehouden. De herenhuizing „met de nieuw gebouwde zaal en de bloemtuin" was verhuurd aan Mejuf frouw Johanna Maria van Wijck te Amsterdam voor f 550, in het jaar. De belendende boerderij was verpacht. Bicker vergroot haar in 1854 met een perceel weiland, gekocht uit de nalatenschap van Mr. Petrus Johannes van Naamen van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 109