145 Een viertal restauraties is in het verslagjaar begonnen, maar nog niet voltooid. De percelen Grote Houtstraat 64 en Verwulft (geen num mer) zullen in het, overigens onbelangrijke, inwendige worden verbouwd, waarbij de gevels zullen worden gerestaureerd. Het herstel van deze, jarenlang zeer verwaarloosde, panden, waarvan het huis aan het Verwulft de zeer fraaie bekroning met het worstvat bezit, zal voor dit stadsdeel een belangrijke verbetering betekenen (architect: C. Brakel). Het herstel van de oorspronkelijk wellicht laat 16de eeuwse, in de 18de eeuw tot klokgevel verbouwde voorgevel van het huisje Spekstraat 3 is ter hand genomen (architect: J. van Brugge) De trapgevel van het huis Grote Houtstraat 119 zal worden hersteld. Dit huis sluit aan op de in voorgaande jaren ge restaureerde percelen 115 en 117, waarin de sociëteit „Trou moet blijcken" gevestigd is (architect: prof. ir. H. T. Zwiers). Met een zeer belangrijk en langdurig restauratiewerk is dit jaar een begin gemaakt, toen de Hemony-beiaard werd ver wijderd uit de toren van de Grote- of St. Bavokerk. De beiaard, die zal worden gerestaureerd en met één octaaf uitgebreid door de klokkengieters Eysbouts te Asten, zal pas in 1966 weer te beluisteren zijn. Aansluitend op de verwijdering van de beiaaid zal namelijk de toren worden gerestaureerd. Deze restauratie zal, behalve belangrijke timmerwerken, tevens omvatten de gehele vernieuwing van de lood-bekleding. Daarbij zal voorts een aantal details die in de loop der jaren van de toren verwijderd zijn, weer worden aangebracht, waardoor het silhouet zal worden verrijkt. Deze restauratie zal in 1964 beginnen en naar wij hopen in 1967 voltooid zijn (leiding: Openbare Werken, afd. Monumentenzorg; advi serend architect: J. Prent). De restauratie van de kap van de Grote- of Sint Bavokerk werd ook dit jaar voortgezet en zal in 1964 voltooid worden (architect: H. W. van Kempen). Ook het herstel van de Waalse Kerk werd voortgezet; dit zal eveneens in 1964 zijn beslag krijgen. In het verslagjaar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 147