KRONIEK VAN HAARLEM 1963 JANUARI 1. In de Stadsschouwburg geeft de toneelgroep „Het Gentrum" na de première van stukken van H. Pinter een vertoning van het „nieuwjaarspel" van Drs. H. L. Prenen „Winter in de Haarlemmerhout". 3. Deze winter is bijzonder streng; de wegen zijn zo glad dat verkeer bijna niet mogelijk is en de N.Z.H. staakt de busdiensten (zie 21 jan.). 4. Benoemd tot bouwpastoor van de R.K. kerk voor de nieuwe parochie Duinroosplantsoen de heer E. Duyn, vroeger kapelaan van de parochie in de Amsterdamse buurt; later wordt een noodkerk (de Pauluskerk) in gebruik genomen. 5. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt het hoofd van de Plantsoenendienst te Bloemen- daal, de heer P. C. van der Maas, afscheid. 6. De heer M. Hiensch, tot voor kort onderwijzer aan de Dr. A. Kuyperschool, doet zijn intrede als predikant van de Gereformeerde kerk in Nieuwkoop. 7. j" De heer D. K. Taconis, oud-technisch directeur van de Zeepfabriek „Het Klaverblad". Het r.k. Meisjeslyceum „Sancta Maria", vroeger ge vestigd aan de Dreef, neemt een nieuw gebouw bij „Eindenhout" in gebruik; de staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, Prof. Dr. H. H. Janssen, verricht de openingsplechtigheid. 8. j" De heer J. C. F. Schor, Overveen, oud-directeur van de Cultuurbank te Amsterdam. 9. Uit het saldo van f260.000 van de Frans Halstentoon stelling stelt de gemeenteraad f125.000 beschikbaar voor de aankoop van het schilderij van Isaac van Ostade „Rustpoos bij de boerderij". 10. De ondervoorzitter van de Kamer van Koophandel en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 153