152 Fabrieken voor Haarlem en omstreken de heer Th. S. J. Hooy maakt 25 jaar deel uit van de kamer (zie 10 dec.). 11. De heer J. F. Metz, die 65 jaar geworden is, neemt af scheid als administrateur van de Stichting tot. ontwikke ling van de Industrie in Haarlem. 12. Viering van het 50-jarig bestaan van de Protestants Oud- wezenvereniging in het Frans Halsmuseum. 18. De heer J. Rosekrans, eerste violist van het Noord hollands Philharmonisch Orkest. 21. Als gevolg van de strenge winter heeft de brandweer het bijzonder druk en zij ontvangt de honderdste melding in het nieuwe jaar; het gemiddeld aantal meldingen per jaar is 600. 22. De heer G. van Eck, gemeentesecretaris van Bloemen- daal, die 40 jaar in gemeentedienst is, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Wim van der Aar, 15de aankomende in de Elfsteden tocht (schaatswedstrijd) gehuldigd bij Openbare Werken, waar hij werkzaam is. B. en W. geven aan de weg ten westen van Haarlem (vroeger de Bloys van Treslongweg, de Schimmelpen- ninckweg en het deel van de Kleverlaan tot de Zijlweg) de naam van Westelijke Randweg. 23. Bij notariële akte is verleden de oprichting van de Stich ting Academie 1963, welke tot doel heeft in Haarlem een vrije academie voor beeldende kunst op te richten (14 juni). 25. Viering van het zilveren jubileum van de musici bij het Noordhollands Philharmosch Orkest Jan Hesmerg en Eduard Biele. 27. Doordat er zich een ijsvlakte langs het strand bevindt, heerst een drukte in Zandvoort, Bloemendaal en Ymui- den, gelijk op een zomerse dag (zie 4 maart). 29. Bij zijn afscheid als directeur van Openbare Werken wordt Ir. Ch. C. van der Vlis benoemd tot offficier in de orde van Oranje-Nassau. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 154