154 School in Noord-Holland geïnstalleerd die de oprichting van een T.H.S. zal voorbereiden. 9. f De heer Oscar Mendlik, Aerdenhout, kunstschilder (zie 16 mei). 11. f De heer F. G. Nieuwenhuijzen, pastoor der Oud- Katholieke kerk te Delft, vroeger te Haarlem en Ymuiden. 14. De vereniging Pro Juventute neemt aan de Oranjekade een nieuw gebouw in gebruik. 20. De gemeenteraad bespreekt het feit dat van 1 september 1962 tot 1 maart 1963 geen leraar Nederlands aan het Stedelijk gymnasium verbonden was, besluit mede werking te verlenen aan de bouw van een torenflat ten behoeve van de huisvesting van personeel van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo en verleent eervol ontslag aan drs. A. W. Moll als rector van het Coornhert- lyceum wegens het aanvaarden van een studieopdracht voor het vertalen van biologische werken bij het Onder wijskundig Studiecentrum (zie 10 juli). 22. In het Frans Halsmuseum wordt het nieuwe prenten kabinet in gebruik genomen met de expositie „Winters Haarlem". f Dr. C. A. Backer, Heemstede, plantengeograaf en botanicus, vroeger verbonden aan 's-lands Plantentuin te Buitenzorg. De speeltuinvereniging „Frans Hals" neemt aan de Schotersingel een clubgebouw in gebruik, waarin ook gevestigd wordt het bureau van het Haarlems Speeltuin Verbond. 25. Ds. L. Hoorweg, Leersum, tot voor enkele maanden predikant bij de Gereformeerde kerk te Haarlem-Zuid, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 27. Het landgoed „Schapenduinen" te Bloemendaal (van de erven Bierens de Haan) verkocht aan Ds. J. Jelle- ma van „Rijperduin" die het zal inrichten als meisjes internaat (zie 7 sept.). 28. De gemeenteraad van Heemstede stelt opnieuw een krediet beschikbaar (f 5.000) voor gedeeltelijke restauratie

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 156