155 van het Oude Slot; inmiddels is beschikbaar gesteld f147.080 en er zal nog nodig zijn een bedrag van f397.080. MAART 2. f Ds. D. E. Boeke, oud-secretaris van het Nederlands Bijbelgenootschap. 3. f De heer H. F. Boot, kunstschilder; op de dag van zijn begrafenis (7 maart) wordt zijn stoffelijk overschot opgebaard in het Frans Halsmuseum. 4. Einde van een strenge winter, die, wat lengte betreft de derde plaats inneemt en wat de koude betreft de zesde in de afgelopen 120 jaar. 7. In de Vishal wordt een tentoonstelling gehouden onder de titel „Haarlem op zicht", welke gewijd is aan het structuurplan (zie 22 mei). Voor het eerst wappert op de Grote Markt de nieuwe stadsbanier. Ds. A. R. de Jong, leider van de Open Religieuze Gemeenschap, 80 jaar. De Tweede Kamer der Staten-Generaal aanvaardt het wetsontwerp tot grenswijziging, waardoor Zuid-Schalk wijk en de Zuiderpolder in de gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude bij Haarlem worden gevoegd (zie 1 oktober). 9. Een academische zitting in de gravenzaal van het Stad huis luidt de opening van een Nationaal Landjuweel (toneelwedstrijd voor amateurs) in (zie 23 mei), j" De heer J. H. Borger, oud-directeur van de Incasso- dienst. 12. De heer P. J. Groenland wordt bij zijn afscheid als gezagvoerder van „de Oranje" bij de Maatschappij „Nederland" benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau. 14. Prof. dr. J. F. ten Doeschate, Bloemendaal, die afge treden is als lid van de directie van de Hoogovens, be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 157