156 noemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. 16. Tot besluit van een actie van het Vogelrampenfonds, waardoor vele vogels tijdens de strenge winter in leven zijn gebleven, worden 450 vogels die verpleegd zijn geweest in de Stadskweektuin, bij het Noordzeekanaal in vrijheid gelaten. Een deel van de Haarlemse gevangenis wordt bestemd als Huis van Bewaring; daarin worden in het algemeen gedetineerd personen die op last van de Amsterdamse justitie in arrest zijn gesteld. 17. Intrede van ds. J. Veenendaal (Hillegom) als predikant van de Hervormde gemeente van Haarlem-Noord. 19. f De heer H. Pot, oud-onderwijzer aan de Rijksleer school. 20. De heer J. G. van Kessel neemt afscheid van de woning bouwvereniging Bloemendaal (Ramplaankwartier in Haarlem), waarvan hij 50 jaar geleden een der mede oprichters was (zie 29 april). 21. Ir. G. Friedhoff, ontwerper van de wederopbouw- plannen van Zandvoort, ontvangt de zilveren legpenning van deze gemeente. 23. Ter gelegenheid van de Europadag wordt in het Concert gebouw een Europese markt gehouden. 24. Wegens vertrek naar Joure neemt ds. R. Bijl afscheid als predikant der Hervormde gemeente Haarlem, wijkgemeente Kleverpark (zie 8 sépt.). De heer W. van Liemt, onder meer lid van de gemeente raad, wordt voor zijn vele verdiensten benoemd tot ridder in de orde van Sint Gregorius. 26. t De heer C. Th. J. van den Bergh, oud-accountant en oud-kerkmeester der kathedrale Basiliek Sint Bavo. 29. De Bescherming Bevolking houdt een grote oefening in de omgeving. De heer B. Klunder, algemeen secretaris van de Vereniging voor Crematie. 30. f Mevrouw dr. C. F. baronesse Mackay-Katz, Aerden- hout, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 158