158 muziekkorpsen en keurt het ontwerp-uitbreidingsplan Oosterduin dat inhoudt de bouw van een r.k. kerk, een r.k. verpleeghuis en een r.k. kleuterschool, goed. 26. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt ir. J. M. de Vos afscheid als directeur van het telefoondistrict Haarlem (zie 29 april) en wordt opge volgd door ir. M. F. van Rooijen uit Rotterdam. 27. De gemoderniseerde Jeugdherberg „Jan Gijzen" wordt door de wethouder voor jeugdzaken, de heer P. W. Vos kuilen, geopend. 28. Intrede van ds. M. Lenders als predikant der Waalse gemeente. 29. In de voormalige Koudenhornkazerne, waarin het hoofdbureau van politie gevestigd zal worden, worden verkeersinstructielokalen in gebruik genomen (zie 27 sept.). Plaatsing van het beeld „Beteugeling van het verkeer", gemaakt door Pieter d'Hont, aan de Delftlaan. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana zijn koninklijk onderscheiden: Commandeur in de orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. J. H. Loudon, Aerdenhout, directeur-generaal van de n.v. Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij te Londen. Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van Haarlem der R.K. kerk (zie 9 sept.); drs. H. Peschar, Haarlem, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalir. G. J. de Borst, Bloemendaal, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland; ir. J. M. de Vos, Haarlem, directeur van het telefoondistrict Haarlem. Officier in de orde van Oranje-Nassau: mr. M. E. Tja- den, Aerdenhout, administrateur bij het Ministerie van Justitie; mr. C. Blankevoort, Haarlem, secretaris van de afdeling Haarlem van het Ned. Genootschap tot Reclassering; ir. K. W. H. Leeflang, Overveen, hoofd ingenieur bij het Prov. Waterleidingsbedrijf Noord-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 160