160 MEI 1. De voorzitter van de Haarlemse Groenteveiling, de heer J. J. R. Toma slaat de eerste paal in de grond van de nieuwe groente- en fruitveiling aan de Ir. Lelyweg in de Waarderpolder (zie 23 okt.). Op het Lorentzplein wordt het bondsbureau van de Schoenmakerspatroons bond gevestigd. 8. De gemeenteraad neemt afscheid van mevrouw J. J. van der Wel-Bije, die wegens vertrek naar Zeeland als raadslid aftreedt, en besluit tot toelating van haar opvolgster mevrouw J. Lankhof-Baas (P.v.d.A.)de raad verleent een krediet van f 1.600.000 voor de bouw van een tijdelijk verpleeghuis van het Sint Eli sabeths Gasthuis in Schalkwijk (zie 10 juli) en een van f 1.500.000 voor asfaltering van straten, waarop de stadsbussen rijden. Mr. H. C. Hooft Hasselaer te Amsterdam heeft aan het Frans Halsmuseum gelegateerd een portret van Kenau Simonsdochter Hasselaer. 10. De heer A. H. A. Versteijnen, bestuurder van het bijkantoor Heemstede van de Twentsche Bank. 12. Ds. W. van Wijk, vroeger te Nederhorst-den-Berg, doet zijn intrede bij de Gereformeerde Kerk van Haarlem- Zuid. "f" De heer J. van Beek, hoofdcontroleur bij de Invoer rechten en accijnzen. 14. B. en W. besluiten aan twee delen van Schalkwijk de namen van Europawijk en Boerhaavewijk te geven. 15. Verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. 16. Aan de Frankrijklaan in Schalkwijk wordt een noodkerk van de Hervormde gemeente van Haarlem in gebruik genomen. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit de naam Eikenlaan in Aerdenhout te veranderen in Oscar Mendliklaan, de Oosterduinweg tot zeven meter te

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 162