164 19. De gemeenteraad verleent een krediet van f190.000 voor verbreding van de Schotersingel, een extra-krediet van f38.130 voor het verrichten van herstelwerken aan het dak van de Grote Kerk, een bedrag van f45.300 voor het inrichten van parkeerplaatsen op het Floraplein en de Hazepaterslaan (omwonenden gaan in beroep bij Gedeputeerde Staten), een krediet van f17.000 voor restauratie van de oranjerie van het Klein Paviljoen aan de Kamperlaan; besluit tot het stichten van een mytyl school aan de Frederik Hendriklaan, verhoogt de sub sidie aan toneelgezelschappen van f39.000 tot f45.000, waarvan f 10.000 bestemd zal worden voor de toneel groep Het Centrum die in Haarlem een aantal pre mières zal geven, en houdt een bespreking, maar neemt geen beslissing, over de fluoridering van het drinkwater. 24. Bij Konink Besluit is benoemd tot hoogleraar aan de Technische Hoge School te Delft ir. J. H. Krietemeijer, Heemstede, onder-directeur van de n.v. Machine fabriek Figée. 25. Viering van het vijftigjarig bestaan van de Haarlemse Reddingsbrigade. 26. Plaatsing van een gebrandschilderd raam in de Koningin Wilhelminaschool te Overveen. Ingebruikneming van het Honkbalstadion aan de Verlengde Orionweg en opening van een internationaal honkbaltoernooi onder leiding van de Stichting Sport week Haarlem (zie 15 nov.). JULI 1. Ingebruikneming eerste woning in de Boerhaavewijk (Schalkwijk B.) 2. Winfried Graseman uit Wenen wint het jaarlijks improvisatie-orgelconcours. 3. Bij Koninklijk Besluit benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de heterogene katalyse (faculteit wis- en na-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 166