167 - houdt in samenwerking met de Zuidhollandse ver eniging „Het Groene Kruis" de tentoonstelling „Met vallen en opstaan". 25. "f De heer Jan W. v. d. Ven, redacteur van de Nieuwe Haarlemsche Courant en een bekende figuur in toneel kringen. 26. Ds. S. H. J. Voors te Gorssel, vroeger predikant van het Diaconessenhuis te Haarlem. De heer J. P. Starreveld, adjunct-directeur van de Incasso- en Ophaaldienst, bij zijn gouden jubileum in overheidsdienst benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau (zie 18 dec.). 29. Slaan van de eerste paal van het nieuwe zwembad aan de Sportparklaan in Heemstede. 30. j De heer A. Korff, Zandvoort, oud-directeur van het telefoondistrict Haarlem. SEPTEMBER 2. j" Dr. W. Ploegsma, geneesheer-directeur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort. Invoering van de autobuslijn 9 der N.Z.H. voor een lokale dienstin Heemstede (Amstellaan-Pieter Aertszlaan) 3. j" De heer P. N. van Rijn van Dorp, directeur van de drukkerij en uitgeverij Boom-Ruijgrok. Benoemd tot hoogleraar in het recht der Internationale Organisatie aan de universiteit te Utrecht mr. P. J. G. Kapteijn, Heemstede, administrateur bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. 6. Installatie van de heer Jan Laarveld als dirigent van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" als opvolger van de heer Jag. Loorij (zie 19 nov.). 7. Het Haarlems toneelseizoen wordt geopend met de première van „Twee in één klap" door de toneelgroep Het Centrum; tevens wordt de op 5 september overleden toneelspeler Cruys Voorbergh herdacht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 169