174 van Rappard, stelt het verbouwde clubgebouw van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" in gebruik. DECEMBER 3. De heer F. H. Bottelier, wonende in het gemeentelijk bejaardentehuis aan de Schotersingel, 100 jaar. 4. In de vergadering van de gemeenteraad houdt de burge meester een korte toespraak ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk; in principe wordt besloten het terrein op de hoek van Jansweg en Nieuwe Gracht (vroegere terrein van de schouwburg) te bestem men voor een nieuw Paleis van Justitie; de vergadering besluit tot verkoop van grond in de Waarderpolder voor een nieuw gebouw van de Drukkerij De Spaarnestad en tot heffing van rioolafvoerrecht. 6. De Amerikaanse ambassadeur, de heer John D. Rice, onthult in Schalkwijk het naambordje Kennedyweg (een verbinding van de Europaweg en de Amerikaweg). 8. Wegens zijn vertrek naar Amsterdam neemt ds. W. M. van Asperen afscheid als predikant van de Hervormde gemeente te Haarlem. 9. j" De heer H. Oderkerk, oud-chef van de afdeling bevolking ter gemeentesecretarie. 10. De vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken de heer Th. S. J. Hooij deelt mee dat hij bedankt als lid der kamer. 12. Na enkele vergaderingen die 40 uur in beslag hebben genomen keurt de gemeenteraad de begroting 1964 goed. 13. In Schalkwijk (Engelandlaan) wordt de eerste paal geslagen van een gebouw voor 654 flatwoningen te bouwen door de bouw-, handels-, en exploitatiemaat schappij Elha te Amsterdam. 14. j- Mr. Th. F. Raedt, kantonrechter te Haarlem. 16. j De heer A. I. Luciëer, oud-leraar aardrijkskunde aan het Stedelijk Gymnasium.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 176