MR. KAREL ANNE FRANS JAN PLIESTER 10 juni 190219 mei 1963 Op zondag 19 mei 1963 overleed te Haarlem Mr. Karei Anne Fransjan Pliester, geboren op 10 juni 1902 te Arnhem, in welke gemeente hij ook werd begraven. Van beroep was Mr. Pliester advocaat en procureur bij de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem. Zijn meesterstitel behaalde hij aan de Rijks Universiteit te Utrecht, alwaar hij tevens lid is geweest van de Senaat van het Utrechtse Stu denten Corps. Ook op latere leeftijd trok zijn hart hem op ge denkdagen nog steeds daarheen. Mr. Pliester begon zijn advocatenpraktijk op het kantoor van zijn vader, maar aanvaardde enige jaren later voor betrekkelijk korte tijd een der secretariaten van de Ned. Chr. Studenten Vereniging op het kasteel Hardenbroek bij Driebergen. Nadien keerde Mr. Pliester terug in de advocatenpractijk, waarin de rechterlijke macht, zijn confrères en de justitiabelen hem hebben leren kennen als iemand, die met opgewektheid en nauwgezet zijn taak verrichtte. Mild in zijn oordeel als het kon, vasthoudend als het moest. Mr. Pliester had vele jaren zitting in het Bestuur van de Ned. Advocatenvereniging, totdat deze vereniging vervangen werd door de Nederlandse Orde van Advocaten. Zijn belangstelling ging ook uit naar het jeugdwerk en sociale arbeid. Zo hield hij in de jaren 1930 tot '40 voor de Toynbee Vereniging wekelijks een spreekuur voor kosteloos rechtzoekenden. Gedurende 40 jaar is Mr. Pliester lid geweest van de Chr. Hist. Unie. Hij was een voorstander van samenwerking op politiek gebied, voorzover dit maar zonder verloochening van het eigen positieve standpunt mogelijk was. In zijn woon plaats Heemstede heeft hij veel bijgedragen tot deze samen-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 19