MR. JAN WILLEM VAN DER VLUGT 25 januari 189016 september 1963 Het was in 1918, dat ik met Jan Willem kennis maakte in het huis Spaarne 56, dat zoo'n belangrijke plaats heeft inge nomen in zijn leven, waarin zijn grootouders hebben ge woond, zijn vader werd geboren en hij zelf een groot deel van zijn zoo gelukkig huwelijksleven heeft doorgebracht. Telg van een Haarlemsche familie werd hij zelf in Leiden geboren. Hij bracht zijn jeugd- en schooltijd daar door en studeerde rechten aan de Leidsche Universiteit. In hart en nieren is hij een „Leidenaar" geweest en gebleven; de bijeen komst op 8 Februari noch de traditioneele maaltijd op 3 Oc tober werden door hem overgeslagen. Na beëindiging van zijn studie ging hij in militairen dienst. In 1918 vestigde hij zich met zijn gezin in de omgeving van Haarlem waar hij zich voorbereidde op zijn werk bij de firma Guépin Van der Vlugt, waarvan hij in 1921 lid werd, hetgeen hij bleef tot 1952 toen die firma door een der groote banken werd overgenomen. Het leven van Van der Vlugt is een zeer werkzaam leven geweest; niet alleen dat hij als commissionnair in effecten een gebonden bestaan had, maar daarenboven legden bestuurs functies in het vereenigingsleven beslag op vele vrije avonden. Hierover behoeft men zich niet te verwonderen. Van der Vlugt had een helder verstand, belangstelling voor vele dingen met een groote neiging tot beschouwen; hij was een man van wien nimmer een onvriendelijk woord was te verwachten. Gelukkig had hij naast de liefde voor de geestelijke waarden ook gevoel voor het materiëele, waardoor een gezellig samen zijn zeer aan hem was besteed. Hij heeft zich tot den laatsten dag kunnen inzetten. Op 16 September 1963 's morgens is hij hoewel plotseling omringd door de liefde en zorgen van zijn trouwe echtgenoote overleden. R. Fontein

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 23