MATHÉ P. J. VAN DER WEIDEN 27 juni 189028 oktober 1963 Mathé van der Weiden, telg uit een sinds generaties Haar lems geslacht, was een persoonlijkheid met veel facetten: kunstenaar, leraar, geïnteresseerde in het sociale leven. Realiteitszin en intelligentie stelden hem in staat een zinvol evenwicht te brengen in de eisen die zijn vele activiteiten zijn gezin hem stelden. Opgeleid aan de, aan het begin van deze eeuw zeer be kende, Haarlemse Kunstnijverheidsschool met als leer meesters Chris Lebeau, Walenkamp, Bert Nienhuis en Kerk- hoffbewoog Van der Weiden zich op het terrein der vrije en toegepaste kunst. Hij was ontwerper voor Begeer, Lebeau en vele anderen; ontwierp schilderingen voor de Nederlandse paviljoens op de Wereldtentoonstellingen in Brussel (1910) en San Francisco (1915) en voor de scheepvaarttentoonstelling E.N.T.O.S. Zijn deskundige belangstelling voor het scheppend werk van anderen kwam tot uitdrukking in zijn recensies in Maas bode (gedurende 40 jaar) en Nieuwe Haarlemse Courant (gedurende 10 jaar). Een sterke behoefte anderen mede te laten delen in datgene wat hij zelf als waardevol ervoer, leidde Van der Weiden via artikelen en lezingen naar de wereld van het onderwijs. Leerlingen uit de vroegere jaren van Gemeentelijke Nijver heidsavondschool, H.B.S. A, R.K. Huishoudschool en M.M.S. Koningstraat bewaren aan hem een inspirerende herinnering. Veruit het talrijkst echter is het aantal oud-leerlingen van het Triniteits Lyceum dat zich zijn milde persoonlijkheid her innert. Vanaf de oprichting in 1922Van der Weiden was de eerstbenoemde leraar heeft hij toewijding en werkkracht, ook buiten het enge lesrooster, aan dit Lyceum geschonken. Velen van zijn leerlingen vonden voor hun persoonlijk leven steun in zijn overwogen advies. Dat men ook buiten deze onderwijsinstellingen zijn des-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 27