Reclassering. Van 1944 af bekleedde hij het voorzitterschap. Lid van het hoofdbestuur werd hij na de tweede wereldoorlog. De laatste jaren was hij vice-voorzitter. Van het Nationaal Bureau voor Reclassering te 's-Gravenhage was Mr. Raedt secretaris. Na als lid in dat college zitting te hebben gehad, werd hij in 1944 bekleed met het voorzitterschap van de Reclasseringsraad te Haarlem. Van zijn talenten schonk hij ook aan zijn kerk, de Doops gezinde gemeente in onze stad. Slechts het lidmaatschap sinds 1940 van de Grote Kerkeraad zij hier vermeld en zijn functie van regent van het Zuiderhofje. Voorts was hij vice-voorzitter van de Haarlemse oecumenische raad. Aan de Vereniging Kennemer scholengemeenschap (Ken- nemer Lyceum te Overveen) heeft hij vele jaren zijn krachten gegeven, laatstelijk als president-curator, opvolgend Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. In het algemeen bestuur van het Noordhollands Philhar- monisch orkest vertegenwoordigde hij de musici. Deze onvolledige, maar toch respectabele lijst, getuigt on miskenbaar van Raedts veelzijdige belangstelling en van zijn grote werkkracht. De landsregering erkende zijn verdiensten. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin in 1958 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. De daarbij behorende versierselen werden hem tijdens een bijeenkomst ten Kantongerechte belegd, uitgereikt door Mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken, president der Rechtbank, in wie hij een vriend en mede-ridder had. En tenslotte Raedt als „Haerlemmer". Van 1936 afwas hij een belangstellend lid onzer vereniging. Ook als zodanig verdient hij te worden herdacht met een woord van weemoedi ge hulde. Met „Haerlem" leefde hij mee, omdat hij een grote liefde voor Haarlem koesterde. In het Jaarboek verscheen een aantal necrologieën van zijn hand en een doorwrocht artikel ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan der afdeling Haarlem van het Nederlands Genootschap tot Reclassering. Toen onze vereniging 50 jaar bestond, was het Mr. Raedt die

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 33