79 dit buitenverblijf aan Pieter Elias Charbon 29. Diens vader Jean Adam Charbon, geboren in het dorpje Treytoran (Zwitserland) was in 1750 naar Holland gekomen30. Zijn moeder, Jeanne Marguerite Luzac, was afkomstig uit Noordwijk-Binnen. Na hun huwelijk in de Waalse kerk te Leiden, 18 juli 1756, vestigden zij zich te Amsterdam. Een hoeden- en zijdekousenfabriek ,,in de Goude Kloek", staande in de Leidschestraat bij de Keizersgracht 31, verschafte hun een rijk bestaan. 7 februari 1762 werd hun zoon Pieter Elias in de Westerkerk gedoopt. Op 28-jarige leeftijd trouwde deze met Maria Geertruida Carbrijn en betrok een huis op de Prinsengracht bij de Leidse Kruisstraat no. 716. Waarschijnlijk wilde hij, in navolging van vele welgestelde Amsterdamse kooplieden des zomers graag buiten wonen; vandaar de aankoop in 1805 van het huis te Sassenheim. Pieter Elias Charbon was slechts 56 jaar oud, toen hij 16 december 1818 stierf. Zijn echtgenote en drie kinderen: Jean Adam, koopman te Amsterdam, Jeanne Gertrude, getrouwd met Theodoras Karei Lodewijk Sluyterman, grondeigenaar te Hillegom, en Pierre Antoine, eveneens koopman te Amsterdam, transporteerden blijkens onder handse akte, getekend 16 April 1830 hun buiten aan Cornelis Timmermans, koopman in wijnen te Leiden. Zes jaar later, 5 januari 1836, ging het aan pastoor De Mol in eigendom over. Waarom de pastoor tot deze koop was overgegaan, heb ik niet kunnen achterhalen, maar in 1850 waren er negen vrouwelijke personen gedomicilieerd; vier gezusters: Elisabeth, Maria, Josephine en Maria Cornelia Flament; alsook Anna Petronella Wap, Gezina Hoele, Elisabeth Palmer, Caroline Kwant en Gertruid Kruyf. Men zou geneigd zijn aan een pension te denken. 31 augustus 1853 vertrekken al deze be woonsters. De vier gezusters naar Leiden, Elisabeth Palmer, in 1829 in Londen geboren, gaat naar Londen terug, de overigen zonder nader adres achter te laten. De installatie nam ongeveer twee maanden in beslag. 15 november stelde Van Vree de regering in kennis, dat hij zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 81