JAARVERSLAG 1963 In het jaar 1963 kwamen geen wijzigingen in het Bestuur. Tegen het eind van het jaar moesten wij de aanwezigheid van de Voorzitter node missen door een auto-ongeval, maar als dit geschreven wordt, is hij weer in ons midden. De Vereniging werd getroffen door het overlijden van mevr. J. J. Tadema-de Breuk, die, overeenkomstig de wens van haar overleden echtgenoot, de heer J. L. Tadema, gedurende 48 jaar eerst als secretaris, daarna als voorzitter de ziel on zer vereniging, enige fraaie stukken aan de Vereniging Haei lem heeft gelegateerd. Onze lezingen werden op 7 februari geopend met een enthousiaste verhandeling van de heer A. M. Hulkenberg te Lisse over het kasteel Dever, dat zich in die plaats bevindt, en zijn bewoners. Op 25 maart hoorden wij Ir. K. Haasnoot spreken over het Haarlemse structuurplan, dat in die tijd zeer in de belangstelling stond. Weer in oudere tijden kwamen wij door de voordracht van Ir. J. Bardet, die sprak over de rol van de kastelen in Kennemerland. Op 30 mei toonde Mr. H. L. Wieringa ons vele dia's uit Oud-Schoten. De algemene ledenvergadering van 9 juli in de Hollandsche Maatschappij voor Wetenschappen werd opgeluisterd door mej. Dr. G. H. Kurtz, die sprak over: Van Panier tot Hoepelrok, met dia's naar de afbeeldingen uit de 18de en 19de eeuw uit de historisch-topografische atlas der Gemeente ciRrlcm Op 17 October toonde de heer J. de Smalen ons een serie aantrekkelijke dia's over onze Haarlemse hofjes; en als laatste in dit jaar hield Dr. E. A. B. J. ten Brink op 22 november een interessante lezing over de postdienst in oude tijden. De Luilakwandeling ging dit jaar naar Koningshof, pas voor het publiek geopend door de eigenares, de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten. Het was een zeer ge slaagde excursie, met meer dan honderd deelnemers. De excursie naar buiten bracht ons onder de beproefde leiding

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1963 | | pagina 9