IR. W. J. BURGERSDIJK 23 februari 1874 16 april 1964 In Heemstede overleed op 16 april 1964 op de leeftijd van 90 jaar Ir. Wilhelmus Johannes Burgersdijk, oud directeur van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij, een vooraanstaande figuur in de vervoerswereld, een man die zijn stempel heeft gedrukt op het vervoer in de Randstad Holland. Ook na zijn aftreden in 1941 bleef hij zich met het vervoer en verkeer intens bezighouden en, werkzaam als hij was, bleef hij dit doen tot op de laatste dag van zijn leven. Hij werd geboren in Deventer op 23 februari 1874 als zoon van Dr. L. A. J. Burgersdijk leeraar aan het Atheneum aldaar en bekend als de vertaler van de werken van Shakespeare. Deventer, de stad waar hij is opgegroeid, had zijn grote liefde, maar na het behalen van het H.B.S.-diploma, voerde zijn aanleg en ambitie voor de techniek hem naar de Poly technische school later de Technische Hogeschool te Delft, waar hij de toentertijd veel gevolgde studie voor civiel ingenieur opnam. In 1896, dus op 22 jarige leeftijd voltooide hij de studie en begon in 's Hertogenbosch bij Gemeente werken zijn loopbaan met het bouwen van een brug. Daarna werd door hem, als ingenieur van Gemeente werken te Utrecht, de Catharijnebrug gebouwd. Sindsdien heeft hij grote belangstelling voor bruggen behouden en stapte daarom gaarne over naar de bruggenbouw voor de sinds lang weer verdwenen spoorlijnen door de Haarlemmer meer. Deze bezigheden trokken hem ook naar de aanleg van de elektrische spoorlijn tussen Den Haag en Rotterdam de zgn. Hofpleinlijn van de Zuid Hollandse Electrische Spoor wegmaatschappij Hij had er de bouw van het werkplaats- en remisecomplex te Leidschendam. Tijdens de bouw van de hoge schoorsteen liet hij zich iedere dag op een plankje omhoog takelen of liep langs de klimijzers

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 15